صفر تا صد گنج یابی

فیلم تست دستگاه اسکنر گنج
فوریه 22, 2020
نمایش همه

صفر تا صد گنج یابی

صفر تا صد گنج یابی

صفر تا صد گنج یابی

گنج یابی کار خیلی مشکلی است اما شدنی است. پیدا کردن گنج مثل پیدا کردن سوزن تو انبار کاه است اما به یه آهن ربای قوی به راحتی می توانید به سوزن در انبار کاه برسید خوب چه جوری وارد عمل بشید که به اصطلاح نقطه شروع باشه؟

هر ادمی که دنبال گنج میره قطعا با واژه قبر آشنایی داره یکی از واضح ترین نوع گنج تو قبرستان هاست. معمولا قبرها رو به خورشید و به صورت صعودی وجود دارند که قبر افراد فقیر پایین تر از همه و قبر پادشاه ها در بلند ترین نقطه قبرستان وجود دارد خوب حالا قبرستان واقعی کجا قرار دارد. معمولان قبرستان ها کنار قلعه ها روستا ها و شهر های قدیمی قرار دارند و طوری قرار گرفته اند که مسیر تردد در آن زمان فقط برای قبرستان بوده و آن راه کارایی دیگری نداشته است و قبرهایی که به صورت صعودی است در دامنه یک تپه بزرگ است و بارز ترین نشانه آن وجود سنگ هایی به شکل دایره، مربع مستطیل، و مربع است که نصف سنگ ها در خاک قرار دارد و سمت این قبرها رو به نور مستقیم خورشید صبح یا غروب است. شکافتن هر قبر ملزم به رعایت کامل موارد بهداشتی است تا سلامت شما را تضمین کند. در بعضی موارد که شخص جوینده وقت کافی دارد می تواند با جست و جو در نقاط مختلف و بررسی دقیق نقاط و کمک گرفتن از افراد باتجربه ، مکان های پر باری را پیدا کند.

در گذشته بانکی برای محافظت و نگهداری از اشیای گرانبها مردم مانند طلا و جواهرات آن ها وجود نداشت و تنها راه مردم برای نگهداری از این اشیا نگهداری آن ها در مکانی امن و دفن کردن آن ها در جایی مطمئن بود. این نقاط می توانست مکان های مختلفی مانند اراضی ها ، کلیسا ها ، مکان های مخروبه و حتی سایر ساختار های طبیعی مانند کنار رودخانه ، درخت و … باشد . در این مقاله موارد منطقی که بر اساس جای موارد دفن شده قابل بررسی هستند را، مورد تحقیق قرار داده ایم .

 

قانون طلایی پیدا کردن گنج

  1. باید از روشهای آرکولوژیک (باستان شناسی) در تحقیقات مقدماتی و سطحی و در حفاری استفاده نمود تا شانس موفقیت شما بالاتر برود.
  2. برای شناختن ساختار و لایه های خاک از رشته ژئولوژی
  3. ( زمین شناسی ، علمی که درباره زمین و چگونگی مواد و ترکیبات و تغییرات آن بحث می کند.) استفاده نمود تا گمراه نشویم.
  4. برای فهم اینکه آثاری که بدست آمده از چندین و چه کانی هایی تشکیل شده و یا چه نوع سنگ قیمتی در ساخت آن استفاده شده باید از شاخه کانی شناسی که یکی از شاخه های زمین شناسی است استفاده کرد.
  5. محاسبه تقریبی هزینه های جستجو بررسی و حفاری کردن باعث برنامه ریزی دقیق و موفقیت در کار می شود.برای شناخت اشکالی که بر روی صخره ها حک شده و همچنین شناخت آثار تاریخی بدست آمده باید تاریخ هنر و تاریخ تمدنها را مطالعه نمود و استفاده کرد..
  6. حفاری کردن همانند یک عملیات است قبل از اینکه خاک را زیر و رو کنید باید داده ها و نشانه های سطح خاک را به شکل خوبی تجزیه و تحلیل کرد.
  7. برای زودتر رسیدن به هدف باید از تکنولوژی استفاده کرد.
  8. بسیاری از نشانه ها و اشکال به شکل الفبایی و طبق قواعد ریاضی بدست می آیند.برای حل کردن این معماها باید از علم هندسه که شامل مجموع قوانینی مانند یادگیری زبان علائم و نشانه ها
  9. باید از اطلاعات مردم که شامل افسانه ها داستان ها و باورها که مربوط به منطقه مورد کاوش شماست نت برداری کرد.
  10. برای یادگیری جنبش ها و ساختار قومی و دینی جوامع باستانی باید تاریخ ادیان را مطالعه و استفاده کرد.

 

گنج یابی

 

گنج های ایران

پیدا کردن گنج و کوزه ای پر از سکه های طلا سال هاست که آرزوی بسیاری از افراد است. خیلی ها در حد فانتزی و تخیل به این موضوع فکر می کنند و برخی دیگر این قضیه را جدی تر می گیرند و با ابزار و تجهیزات گنج یابی به محوطه های تاریخی و باستانی می روند تا بلکه به گنج برسند. در این مطلب می خواهیم برخی از گنج های ایران را به شما معرفی کنیم که در گوشه و کنار این کشور کهن وجود دارند. این نواحی آنقدر تاریخی هستند که در اسمشان هم گنج وجود دارد! با الی گشت همراه باشید.

روستای گنج حاجی آباد

یکی از گنج های ایران در استان هرمزگان و در شهرستان حاجی آباد این استان قرار دارد. قلعه تاریخی در بخش ورودی حاجی آباد قرار دارد و باستان شناسان آن را متعلق به دوران ایلخانان و تیموریه می دانند. هر چند تخمین زده می شود که در دوره صفویه هم از این قلعه استفاده می شده است. علاوه بر این، قلعه های مختلفی در نقاط مختلف وجود دارد که بسیاری افراد در پی یافتن گنج در آن ها تردد می کنند. محوطه تاریخی طارم، گورستان های تاریخی، کاروانسرای تاریخی گهکم و … از جمله بی شمار منطقه های تاریخی و باستانی در شهرستان حاجی آباد هستند.

 

روستای گنج لردگان

یکی دیگر از مکان هایی که به نام گنج نامگذاری شده در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد. در تپه ها اطراف و نواحی باستانی این شهرستان چندین منطقه تاریخی قرار دارد که این افراد با آگاهی از این موضوع و با استفاده از ابزار و تجهیزات گنج یابی به کاوش غیرقانونی در این منطقه می پردازند.

 

قلعه گنج

در استان کرمان نیز یکی دیگر از گنج های ایران قرار دارد و به نام قلعه گنج شهرت دارد. آثار تاریخی مکشوف نشان می دهند که این آثار متعلق به بیش از ۵۰۰۰ سال پیش هستند. نام قدیمی این منطقه، کلات گنج بوده و هنوز هم طوایفی به نام کلات گنج در این منطقه زندگی می کنند. در مورد نام این منطقه روایات زیادی مطرح است، اما چیزی که مسلم است این است که این منطقه در گذشته دارای قنات ها، گنج ها و آبادانی های فراوانی بوده است و به همین دلیل به این اسم نامگذاری شده است.

 

گنج تپه خوروین

آخرین مورد از گنج های ایران که به شما معرفی می کنیم گنج تپه خوروین است که در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز قرار گرفته است. گنج تپه خوروین برای اولین بار در سال ۱۳۲۸ مورد کاوش و تفحص قرار گرفت و در جریان این حفاری ها آثار تاریخی فراوانی به دست آمد. از جمله این کشفیات می توان به کشف گورستان های قدیمی، کشف ظروف سفالی به شکل حیوانات و پرندگان و همین طور کشف اشیا و ابزارالاتی از جنس آهن و برنج اشاره کرد. محرابه مهر خوروین هم یکی از محوطه های باستانی مجموعه گنج تپه است که گفته می شود گنج های تاریخی فراوانی را در دل خود مدفون کرده است.

 

دستگاه فلزیاب

 

نکاتی مهم در مورد گنج

۱-فرد دفن کننده، قبل از پنهان کردن گنج خود به مدت و اندازه کافی فکر کرده است و بهترین و امن ترین مکانی که می توانست فکر کند را انتخاب کرده است. البته کسی که گنجینه خود را دفن می کند همیشه سعی دارد که نقطه ای نزدیک به محل سکونت خود را انتخاب کند تا هر از گاهی به آن سر بزند. از این رو نقطه ای که برای دفن کردن اشیا انتخاب می کند برای خود شخص معقول می باشد و ممکن است برای افراد دیگر اصلا منطقی نباشد. آن چه مهم است جالب توجه بودن نقطه دفن است ممکن است آن شخص اشیاها را در شلوغ ترین و پر رفت و آمد ترین مکان ممکن پنهان کند، به طوری که حتی رهگذران هم متوجه اشیاء پنهان شده نباشند .

۲- مکانی که شخص برای پنهان کردن انتخاب می کرد، در بیشتر موارد جایی بود که جلوی چشم او باشد. برای مثال اگر فرد باغ یا باغچه خانه خود را برای دفن انتخاب می کرد نقطه دقیق آن جایی بود که در نشست و برخواست های روزانه بتواند آن نقطه را زیر نظر داشته باشد.

۳-شخص دفن کننده به دلیل این که دوباره به آن مکان باز خواهد گشت، در اطراف نقطه ای که اشیای خود را دفن کرده است مکانی را علامتگذاری می کند. این عمل بین افرادی که در اراضی و مناطق طبیعی اقدام به دفن کرده اند امری شایع است .

۴- بالاخره فرد دفن کننده برای گم نکردن محل و یا بعدها برای نشانی دادن مکان اشیاء ها به سایرین، در اطراف دفینه نیز علامت هایی گذاشته و به وسیله آنها محل دقیق را پیدا خواهند کرد. دقیقا این نکته جالب ترین قسمت ماجرا است چون با این وجود این قسمت سخت ترین قسمت کار نیز محسوب می شود. زیرا برای کشف رمز های فرد دفن کننده، ابتدا باید مقررات و قانون این کار را بیاموزید. همچنین، بافت اجتماعی، تحصیلات، دوره ای که در آن زندگی می کرد و زاویه دید شخص دفن کننده به امور دینی باید کشف شوند.

 

گنج در اراضی ها

کجا گنج وجود دارد؟

۱- گنج در اراضی ها

شخص دفن کننده همیشه شرایط محیط را به خوبی بررسی می کند. تراکم جمعیت و میزان عبور و مرور از مسیرهای مختلف را مورد بررسی قرار می دادند و در اکثر مواقع گذرگاه هایی با کمترین حالت شک برانگیزی و جلب توجه را انتخاب می کردند. در بسیاری از دفینه های اراضی، پیدا کردن علائم گنج مربوط بر روی تکه صخره های ثابت روی زمین امکان پذیر است.

بر روی این تکه سنگ ها می تواند اشکال مختلفی مانند فلش ، قمه ، نعل، شکاف، سنگ سفره، زنجیر، تصاویر دست و پا و برخی حیوانات را می توان مشاهده کرد . این علایم بر روی تکه سنگ ها و صخره هایی که روی زمین قرار می گیرند علامت زده می شوند .

یک مورد مهم در این زمینه این است که ، اشاره ها و علایم موجود در اراضی ها در بسیاری از موارد بیش از یک مورد خواهند بود. حتی برخی از افراد اعتقاد دارند که اگر علامت های موجود منظور خاصی را نرسانند در آن محیط گنجی دفن نشده است. یکی از این علامت ها جهت و دیگری فاصله است . البته دیده شده که برای نشان دادن فاصله و جهت از یک نشان مانند : فلش، تیر، تک پا استفاده شود.

 

۲- گنج در معابد و کلیسا ها

بعض از اشخاص در گذشته یا به دلیل اعتقادات خاص و یا به دلیل ایمنی که فکر می کردند در کلیسا ها وجود دارد می خواستند که اشیای با ارزش خود را در کلیسا ، معابد و یا اطراف آن ها پنهان کنند. در حالت کلی ورودی کلیسا ها خواهان زیادی برای دفن کردن اشیا های با ارزش بود، اما مکان اصلی گنج ها در کلیسا ها، اتاق مخصوص کشیش ها و راهب ها می باشد. دلیلش هم این است که کشیش ها پول هایی که از مردم گرفته بودند را در اتاق ها یا دالان های بین کلیسا و خانه پنهان می کردند. البته باید توجه کرد که تعداد این از گنج ها هم اکنون به دلیل به تاراج رفتن و غارت هایی که انجام شده است به صفر رسیده است.

 

گنج در پایه پل ها

۳-گنج در پایه پل ها

برای اشخاصی که به دنبال پنهان کردن گنج بوده اند، پایه پل ها نیز به اندازه اطراف آن اهمیت داشت. در نظر این اشخاص پایه پل ها مکانی مناسب برای دفن گنج می باشد مخصوصا پل های سنگی. در پل های سنگی بسیار دیده شده است که علائم و نشانه گنج مانند صلیب ، گل ، دایره و خورشید مشاهده می شوند ، این علائم کلی گنج هستند و ممکن است استثنا نیز وجود داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *