همه چیز درباره دستگاه فلزیاب

توصیه مهم برای دستگاه اسکنر گنج
توصیه مهم برای دستگاه اسکنر گنج
ژانویه 2, 2020
نمایش همه

همه چیز درباره دستگاه فلزیاب

همه چیز درباره دستگاه فلزیاب

دستگاه فلزیاب چیست؟

دستگاه فلزیاب وسیله‌ای است که برای پیدا کردن اجسام فلزی مخفی یا گم شده درون زمین، دیوار یا اجسام دیگر به کار گرفته می‌شود. تاریخچه دستگاه فلزیاب به سال ۱۸۷۰ میلادی برمیگردد. که وارد بازار شد و در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار گرفت. کاربرد دستگاه فلزیاب در جستجو کردن فلزات در عمق های مختلف می باشد.

نحوه کارکرد دستگاه فلز یاب براساس قوانین فیزیک دیسک‌ های دستگاه فلزیاب یک میدان مغناطیسی در اطراف خود ایجاد می‌کنند. هنگامی‌ که شی فلزی داخل این میدان‌ مغناطیسی قرار بگیرد. شدت میدان مغناطیسی تغییر کرده و دستگاه با توجه به سیستمی که از قبل طراحی‌ شده آژیر خطر یا اخطار می دهد. تا شخص متوجه حضور شی‌ فلزی شود.

دستگاه فلزیاب

دستگاه فلزیاب تصویری چیست ؟

دستگاه فلزیاب تصویری به فلزیابی گفته می شود که علاوه بر شناسایی فلز، قابلیت اسکن و ارایه تصویر از فلز مورد نظر را دارد. البته هیچ دستگاهی قادر به اسکن به صورت زنده و نشان دادن عکس واقعی فلز نیست. و فقط شکل حدودی و احتمالی فلز را نشان می دهد. که به طور کلی می توان ۶۰ % به تصویر اعتماد کرد.

 

دستگاه ردیاب یا شعاع زن چیست؟

دستگاه ردیاب و شعاع زن در کل یک معنی و کارایی را دارند. وظیفه ی دستگاه ردیاب یا شعاع زن مشخص کردن محدوده احتمالی وجود فلز می باشد. که دارای خطای بسیار بالایی نسبت به دستگاه های دیگر می باشند. ردیاب به مدل های مختلفی تقسیم بندی می شوند که حداقل خطای این دستگاه ها ۴۰% است.

دستگاه ردیاب

دستگاه نقطه زن چیست ؟

دستگاه نقطه زن به فلز یاب یا طلایابی گفته می شود. که می تواند نقطه دقیق هدف را با تلرانس بسیار پایین تر مشخص کند. که بعضی از  دستگاه نقطه زن های پیشرفته قادر به اسکن فلز مورد نظر و مشخص کردن عمق فلز هستند.

 

 

 

انواع دستگاه فلزیاب

انواع دستگاه فلزیاب

فلزیاب‌های تفریحی (VLF)

این دستگاه‌ های فلزیاب کوچک بوده بسیار سبک هستند و دیسک آن‌ ها حدود ۲۵ سانتی‌ متر می باشد. می توانند یک شی‌ء فلزی یک در یک متر را در عمق حدودی یک متری زمین پیدا کنند. قدرت تفکیک کمی دارند و برای اشیای فلزی که سطح زمین بسیار نزدیک هستند مناسب می باشند. فلزیاب‌های تفریحی که دارای نمایشگر دیجیتالی می‌باشند. قدرت تفکیکی کم و بیش برابر با ۸۰٪ دارند. به این منظور که می‌توانند فلزات آهنی را از فلزات غیر آهنی با دقت ۸۰ درصد جدا کنند.

 

فلزیاب‌های حرفه ای (PI)

فلزیاب های حرفه ای دارای قدرت بسیار بیشتری نسبت به دیگر فلزیاب ها هستند. فلزیاب های حرفه ای دارای وزن سنگین هستند. زیرا در آنها به دلیل مصرف زیاد برق از باتری های اسیدی شبیه موتورسیکلت استفاده شده است. ولی در فلزیاب های حرفه ای نسل جدید از باتری های لیتیومی استفاده شده است. که وزن دستگاه را بشدت کاهش میدهد، تا حمل و نقل آن اپراتور را دچار مشکل نکند. فلزیاب‌های حرفه ای مانیتور ندارد و ساده می‌باشند.

 

فلزیاب‌های صنعتی

از فلزیاب‌های صنعتی در صنعت‌های مختلف مثل فرش ماشینی و صنایع بسته‌بندی، چوب بری و کارخانه‌ها استفاده می‌شود.

 

فلزیاب‌های با امکان فرستنده و گیرنده (TR)

فلزیاب های فرستنده – گیرنده از یک دیسک فرستنده در جلو و یک دیسک گیرنده در عقب دستگاه که معمولا به شکل مربع هستند تشکیل شده اند. این دستگاه‌ ها نیز قدرت تفکیک ندارند و معمولاً برای پیدا کردن فلز های بزرگ مثل لوله‌ های آب مورد استفاده قرار می‌گیرند. از دیگر معایب فلزیاب تی آر سخت بودن کار با دستگاه، گم کردن هدف و ضعف در تعیین محل دقیق فلز می باشد. که به همین خاطر خرید عمومی زیادی ندارند.

 

فلزیاب‌های فرکانسی یا طلایاب

فلزیاب فرکانسی یا طلایاب که از نوع فلزیاب فرکانس القائی یا فلزیاب فرکانس جذبی با تنظیمات تفکیک و تشخیص (EDIT) یا (VDI DISC) و سطح و حجم ترشهولد (THRESHOLD) یا تارگت ایکس (TARGET X) می‌باشد. توان بالای در تشخیص و تفکیک فلزات و اهداف مانند طلا و … را به صورت مجزا از یکدیگر داشته و در هر نوع صحنه کار که خاک بد ، زمین بد یا زمین آلوده باشد به راحتی می‌تواند اهداف را تفکیک نموده و تشخیص دهد.

و اپراتور فلزیاب یا کاربر فلزیاب باید با این نوع فلزیاب تمرین نموده زیرا با تمرین تجربه بدست آورده و با مهارت خود در هر نوع صحنه کار این نوع فلزیاب فرکانس پایین را متناسب تنظیم نماید تا عامل کشف طلا یا هدف واقعی گردد. فلزیاب‌ها در تفکیک و شرایط تشخیص فلزات از جمله طلا ، نقره ، مس ، روی ، آهن ، نیکل ، کروم ، آلومینیوم ، برنز ، برنج ، قلع و آلیاژ فلزات به نسبت نوع مدار خود می‌تواند تنظیمات تفکیک را دارا باشد، وقابلیت تشخیص فلز آهنی و غیر آهنی و فلز با ارزش و بی ارزش را داشته باشد.

 

 

چگونه فلزیاب مناسبی را بخریم؟

چگونه فلزیاب مناسبی را بخریم؟

۱- مطمئن شوید که فروشندگان جا و مکان ثابتی دارند و تست های لازمه را انجام می دهند.

با توجه به کلاه برداری های صورت گرفته افراد ناشناس با بهانه هایی از جمله موارد زیر اقدام به کلاه برداری میکنند

 • دستگاه ها را از خارج کشور وارد می کنیم و نمی توانیم مکان ثابتی داشته باشیم؟
 • تمامی شرکت های فروشنده دستگاه تحت نظر هستند !!
 • چون دستگاه های ما با کیفیت است تحت نظر هستیم و نمیتوانیم مکان ثابتی داشته باشیم !!

 

جای بسی تعجب است که برخی از افراد بدون داشتن اطلاعات از مکان فروشندها وجه واریز می کنند و به امید ارسال دستگاه می نشینند!!

اما در صورتی که جا و مکان فروشنده مشخص باشد و محل شرکت هم مشخص باشد با استفاده از شماره ثبت، می توان اصالت شرکت را استعلام نمود و با خیالی راحت خرید کرد. که البته در این زمینه ۹۰ درصد شرکت ها ثبت شده نیستند!!
پس قبل از خرید حتما در مورد مکان فروشنده تحقیق کنید و موارد زیر را کنترل کنید : اجاره یا بنام بودن مکان شرکت – مدت زمان فعالیت شرکت و افتخارات آن – پرس و جو از همسایه های مکان فروشنده و ..

 

۲- دستگاه مورد نظر را در ساروج و زیر خاک تست کنید.

( بدون تست به هیچ عنوان نخرید)

 

۳- دستگاه را در میان خاک ، ذرات ، آهک ، استخوان ، زغال ، مواد معدنی ، سنگهای معدنی ، خاک مرطوب و بتن تست کنید و سپس اقدام به خرید کنید.
( اگر فروشنده از تست در این شرایط اجتناب کرد خرید نکنید)

 

۴- بدون تست خرید نکنید:
تذکر: آماده سازی زمین تست به عهده فروشنده می باشد لذا از پرداخت هرگونه هزینه اضافی بخاطر آماده سازی زمین تست خودداری کنید.

٥- گول ظاهر فروشنده و قسم هایی که دم به دقیقه می خورد را نخورید! متاسفانه به علت بی سروسامان بودن شرکت های فروشنده ، تقریبا ۹۰درصد این فروشنده ها کلاه بردار بوده و افراد زیادی که اکثرا از روی ناچاری تصمیم به خرید گرفته اند در دام این افراد شیاد و حیله گر می افتند!!

۶- مهم: از خرید دستگاه هایی که اسم و رسم خاصی ندارند و کاتالوگ یا بروشور آنها در هیچ جا قابل دسترس نیست جدا خودداری کنید!! با توجه به گزارشات فراوان خریداران ، فروشنده هایی وجود دارند که یک دستگاه را به قیمت های مختلف (۴-۱۲-۱۹-۴۷ میلیون) می فروشند. پس قبل از خرید حتما در مورد دستگاه تحقیق کنید!!

۷- حتما از گارانتی و خدمات پس از فروش محصول اطمینان حاصل کنید چه خارجی و چه داخلي!!

۸- متراژهای بالای هفت متر را برای فلزات جدید باور نکنید . بهترین و بیشترین عمق زنی دستگاه های فلزیاب که قادر به تشخیص فلز هستند پایین هفت متر است.

۹- پس به نوشته های کاتالوگ دستگاه اعتماد نکنید. که فقط در حد حرف هستند در حالیکه ملاک اصلی عمق زنی ، در عمل و در سخت ترین شرایط طبیعی است. و مواظب فروشندگان و یا به عبارتی کلاه برداران باشید. که در داخل دستگاه ریموت گذاشته و تست می کنند. و حتما و حتما بعد از اطمینان از صحت عملکرد دستگاه همان دستگاهی که تست شده را از فروشنده تحویل بگیرید. و مواظب عوض کردن دستگاه با دستگاه جعلی باشید .

۱۰- اگر فروشنده ای در خصوص دستگاه های نقطه زن ادعا کرد که این دستگاه فقط به فلزات قدیمی حساسیت دارد بدانید که کلاه برداری است و به هیچ عنوان صحت ندارد و صرفا برای فروش دستگاه هایی است که قادر به پیدا کردن فلزات نیستند و یا اصلا ربطی به فلز یابی ندارند.

 

قیمت فلزیاب

قیمت فلزیاب

به بالا بودن قیمت یک دستگاه دلیل بر بالا بودن کارایی و عمق نفوذ آن نیست .
دستگاه هایی وجود دارد که در اطلاعاتشان نوشته شده عمق نفوذ ۷۰ متر !!! اما در عمل حداکثر ۱٫۵ متر کارایی دارد!!
به خریدار هم که فکر می کنند هرچه قیمت بالاتر باشد دستگاه بهتر است بدون تست و اطمینان از کارایی آن اقدام به خرید می کند و بعد از چند سال متوجه عدم کارایی و عملکرد دستگاه می شود. لذا افسوس زمان و هزینه از دست رفته را می خورد

توجه داشته باشید در قیمت گذاری دستگاه ها ملاک تنها عمق نفوذ نمیباشد. بلکه میزان خطا و کیفیت حذف ذرات هم عوامل مهمی در قیمت گذاری هستند. به عنوان مثال دستگاه X با عمق زنی ۶ الی ۵ متر و خطای ۴۰ درصد و حذف ذرات ۵۰ درصد قیمتی در حدود ۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال و دستگاه و با عمق زنی کمتر و خطای ۲۰درصد و حذف ذرات ۹۰ درصد قیمتی در حدود ۲۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال دارد. پس در انتخاب خود دقت کنید. قابل ذکر است که هرچه عمق زنی دستگاه بیشتر باشد. فلزات ریز را در عمق ۱ الى ۲ متری بهتر شناسایی می کند.

 

 

 

 

 

ویژگی های فلزیاب حرفه ای

۱- فلزیاب باید عمق نفوذ حداقل ۴ متر را داشته باشد.

۲- فلزیاب با کیفیت باید نشانگر حساسیت داشته باشد.

۳- دستگاه فلزیاب یا طلایاب قابلیت تنظیم فرکانس را باید حتما داشته باشد.

۴- بالانس(تعادل یا توازن) دستی داشته باشد .اگر بالانس دستی نباشد و اتوماتیک باشد عمق نفوذ کمتر می شود.

۵- فلزیاب حرفه ای باید حتما تفکیک آهن و غیر آهن و یا حتی نوع جدید تفکیک یعنی just gold (فقط طلا) را داشته باشد.

۶- حذف ذرات حداقل ۶۰% داشته باشد.توجه کنید که مهم ترین عامل در قیمت گذاری یک گنج یاب یا فلزیاب یا طلایاب همین عامل حذف ذرات می باشد.حتی گاهی حذف ذرات ۸۰% و ۹۰% دو برابر با هم اختلاف قیمت دارند!!

۷- اگر قصد خرید فلزیاب داشتید از فلزیاب هایی استفاده کنید که دارای سیستم کاری VLF و PI و از همه بهتر PI تغییر یافته باشد که سیستم کاری PI تغییر یافته تلفیقی از دو نوع سیستم کاری VLF و PI میباشند .در واقع هم قدرت تفکیک نوع VLF را دارد و هم قدرت نفوذ نوع PI را دارد.

۸- شاید فلزیاب تصویری در نظرتان زیباتر و حرفه ای تر بنظر بیاید ولی واقعیت این است که تصویری بودن دستگاه هیچ ربطی به عملکرد دستگاه فلزیاب ندارد .با این حال اگر به خرید دستگاه طلایاب و یا فلزیاب تصویری مصمم هستید بهترین نوع دستگاه های تصویری فلزیاب و گنج یاب ،دستگاه های با سیستم کاری PI تغییر یافته هستد که قادر هستند تصویر گیری چهار وجهی داشته باشند که از هر نوع تصویری بهتر،با کیفیت تر و البته با اطلاعات بیشتر از محل مورد نظر می باشند

۹ – ویژگی حذف ذرات ناخواسته را داشته باشد. یکی از مهم ترین عامل قیمت گذاری فلزیاب ، طلایاب یا گنج یاب ویژگی حذف ذرات ناخواسته می باشد. در برخی موارد حذف ذرات باعث اختلاف قیمت دو برابری می شود.

۱۰-برخی از دستگاه های تصویری از تکنولوژی GPR استفاده می کنند .دقت داشته باشید این نوع سیستم های فلزیاب هیچ حساسیتی به طلا ندارند و فقط و فقط به فلزات مغناطیسی مثل آهن حساست دارند و معمولا با اهن ربا تست میشوند .بنابراین اصلا استفاده از این نوع دستگاه ها توصیه نمی شود چون اصلا کاربردی برای فلزیابی و طلایابی و حتی گنج یابی ندارند و صرفا برای ژئوفیزیک و زمین شناسی طراحی شده اند.مثل دستگاه کبری امریکا که نسبت به ظاهر خوبش کارایی گنج یاب ندارد

۱۱-حتما حتما اگر قصد خرید فلزیاب داشتید ،دستگاه فلزیابی را تهیه کنید که فروشنده بصورت کامل دستگاه را در زمین و محل مورد نظر شما و البته در هر نوع خاکی تست کند و با گارانتی مطمئن تحویل دهد .بهترین روش تست فلزیاب هم روش تست در ۱۰ لایه خاک از جمله ساروج ،مواد معدنی،ذرات مختلف ،آهک ،ذغال ،ریشه درخت ،بتن ،خاک مرطوب و ……می باشد.توجه کنید که تست در خاک معمولی و صخره یک تست کاملا معمولی میباشد چنانکه حتی دستگاهی با قیمت بسیار کم در حدود ۲ الی ۳ میلونی هم میتوانند به راحتی این تست را پاس کند لذا تست حرفه ای و کارآمد تست در ۱۰ لایه خاک ذکر شده است.

۱۲-متراژ های عمق زنی بالای ۷ متر را برای فلزات جدید به هیچ عنوان باور نکنید .این یک حقه برای فروش دستگاه بی کیفیت فلزیاب است که اکثر فروشندگان به کار می گیرند. و متاسفانه غالبا هم موفق عمل می کنند!!!

۱۳-به این نکته بسیار مهم هم توجه کنید که بعضی از فروشنده ها و اشخاص ناشی از بحث یونیزه شدن طلا سوء استفاده می کنند.
درمورد یونیزه شدن طلا در مقاله ی طلایاب قبلی توضیح داده شد.

 

 

انواع تست دستگاه فلزیاب

۱- تست فلزیاب در هوا

شرکت هایی که قادر به تست زیر خاک نیستند و یا با جا مکان مشخصی برای تست ندارند و یا به دلیل مسائل امنیتی نمی خواهند بیرون از شرکت تست کنند این روش تست یا به عبارتی تست در هوا را انتخاب می کنند. این روش تست به هیچ عنوان قابل قبول نمی باشد، چون جسم سخت یا سنگی در زیر لوپ قرار ندارد که مشخص شود که دستگاه قادر به نفوذ از سنگ و جسم سخت است یا نه.
پس به هیچ عنوان تست در هوا را قبول نکنید.

 

۲- تست فلزیاب آکواریومی

در این تست آکواریومی به قطر ۵۰ سانت از خاک نرم پر شده است که در داخل شرکت و به دست مشتری تست می گردد. اما به دلیل نبود جسم سخت دستگاه به راحتی در خاک نفوذ میکند و این تست نیز قابل قبول نیست.

۳- تست در زیر خاک و سنگ

در این روش فروشنده از قبل فلزی زیر خاک دفن می کند و سپس خریدار را به محل تست برده و تست انجام می شود و در واقع فروشنده ادعا می کند که مثلا فلزی در ۳ متری است و اگر خریدار بخواهد این حرف اثبات شود باید ۳ متر کنده شود و باز به هیچ عنوان تست قابل قبول نمی باشد، شاید فروشنده هم فلز زیر خاک گذاشته و هم در خاک محل تست ذرات فلزات مختلف ریخته است که قابل تشخیص با چشم نمی باشد و در واقع دستگاه کاری به فلز در ۳ متری ندارد و قدرتی ندارد در ۳متر فلز را مشخص کند و فقط ذرات فلزات را شناسایی می کند.
پس این تست نیز مورد قبول نمی باشد.

 

۴- تست در زیر ۱۰ لایه مختلف خاک و سنگ و…

این روش تست بهترین و بی نقص ترین روش تست می باشد و می توان یک تست را چندین بار انجام داد و لوپ و فلز را جا به جا کرد و از کارایی دستگاه اطمینان حاصل کرد.

تست صحیح فلزیاب

 

نحوه تست دستگاه فلزیاب

 1.   هنگام تست فلزیاب خودتان بدون دخالت فروشنده فلزی که انتخاب کرده اید را در زمین به طور ثابت قرار داده و سپس از فاصله ی دور دیسک را برای کاوش حرکت دهید. ( گاهاً دیده می شود که فروشندگان با ثابت نگه داشتن دستگاه و حرکت دادن فلز می خواهند شما را فریب دهند. چرا که با جابجایی دستگاه بالانس و ثبات دستگاه این فروشندگان تغییر می کند. و همین امر نشان دهنده این است که دستگاه جعلی بوده و اورجینال نمی باشد . )
 2.  لطفا نقطه تست را هم خودتان انتخاب کنید و اجازه ندهید فروشنده از محل هایی که از قبل حفر شده و آماده شده اند برای تست استفاده کند.
 3.  هنگام تست دقت کنید که فلز حداقل یک متر به داخل صخره نفوذ کند. و در کناره های صخره نباشد.
 4.  و نکته آخر که نکته ی بسیار مهمی است ، به هیچ عنوان اجازه ندهید فقط با فرم بزرگ ( لوپ ۱*۱ ) به شما تست داده شود.  زیرا نقش اصلی و اساسی در کاوش ها و اهداف کوچک و مهم را ، دیسک کوچک ایفا می کند. پس عامل موفقیت شما این باشد که هنگام تست دستگاه طلایاب حتما در متراژهای بالای ۳ متر با دیسک کوچک تست کنید.

 

ویدیو تست دستگاه فلزیاب

 

 

 

 

نکات مهمی در تست فلزیاب باید توجه کرد

۱- برخی فروشندگان در زمان تست دستگاه فلزیاب جعلی از ریموت استفاده می کنند. یا در محل تست قبل از خریدار فلزی می گذارند. و یا در کفش خود فلزی را حمل می کنند.

۲- هنگام تست فلزیاب و طلایاب خود خریدار بدون دخالت فروشنده فلز انتخاب شده را در زمین به طور ثابت قرارداده و بعدا از فاصله ای دور جستجوگر( دیسک ) را برای کاوش حرکت دهد. ( گاها دیده می شود فروشندگان با ثابت نگه داشتن دستگاه و حرکت دادن فلز می خواهند شما را فریب دهند. چرا که با جابجایی دستگاه بالانس و ثبات دستگاه این فروشندگان تغییر می کند و همین نشان دهنده جعلی بودن این دستگاه ها می باشد. )

۳- لطفا نقطه تست را خودتان انتخاب کنید. و اجازه ندهید فروشندگان از محل های از قبل حفر شده و آماده شده خودشان جهت تست استفاده نمایند.

۴- هنگام تست دقت بفرمایید فلز حداقل یک متر به داخل صخره نفوذ کند. و در کناره های صخره نباشد.

۵٫یکی از مهم ترین ویژگی های که باید مورد توجه قرار بگیرد، نفوذ پذیری دستگاه فلزیاب، می باشد. زیرا دستگاه فلزیاب و طلایاب اگر نفوذ پذیری لازم را نداشته باشد به هیچ عنوان نمی توان با آن به نتیجه ای رسید. تست دستگاه فلزیاب بر روی سنگ های یکپارچه در محیط های کوهستانی، یکی از روش هایی می باشد که نشان دهنده ی نفوذ عمیق دستگاه فلزیاب و طلایاب در داخل زمین است چرا که اکثر دستگاه های موجود ضعف اعظمی در نفوذ از سنگ دارند.

۶- توجه توجه مطلبی خیلی مهم مهم مهم ::: به هیچ عنوان اجازه ندهید فقط با فرم بزرگ ( لوپ ۱*۱ ) به خریدار تست داده شود ،زیرا نقش اصلی و اساسی را در کاوش ها و اهداف کوچک و مهم دیسک کوچک ایفا می کند. پس عامل موفقیت شما عزیزان این می باشد. که هنگام تست دستگاه فلزیاب و طلایاب حتما در متراژهای بالای ۳ متر با دیسک کوچک تست کنید.

۷- به تعریف تمجید فروشندگان از دستگاه فلزیاب و طلایاب خود توجه نفرمایید و فقط به عقل، منطق و چشم خود اعتماد کنید.

5 دیدگاه ها

 1. حامد گفت:

  با سلام خدمت مهندس خشنودی
  ممنون از مطالب خوبتون
  مهندس جان چه نوع دستگاه فلزیابی رو پیشنهاد می کنید؟

  • مدیریت گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   بستگی داره لطف کنید جهت کسب اطلاع بیشتر و اشنایی با قیمت دستگاه فلزیاب و دستگاه نقطه زن و دستگاه ردیاب گنج با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
   ۰۹۱۲۶۹۰۳۳۷۸
   ۰۹۳۹۵۲۶۷۹۸۰

  • مدیریت گفت:

   با سلام
   لطفا با شماره ۰۹۱۲۶۹۰۳۳۷۸ تماس بگیرید

 2. سلمان گفت:

  وقت بخیر مهندس خواستم بدونم امکان خرید حضوری دستگاه فلزیاب وجود داره؟
  همچنین تست دستگاه فلزیاب گنج به چه صورت است؟

  • مدیریت گفت:

   با سلام دوست عزیز
   بله
   آدرس ما: تهران شهرستان رباط کریم شهرک گلستان فلکه اول مجتمع معصومی طبقه چهارم
   شماره های تماس
   ۰۹۱۲۶۹۰۳۳۷۸
   ۰۹۳۹۵۲۶۷۹۸۰
   همچنین انواع دستگاه فلزیاب طبق شرایط بالا تست می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *